چرم ساغرییکی از شاهکار های آنوره دو بالزاک در کمدی انسانی چرم ساغری است. رمانی جذاب که به زندگی فردی که میخواهد برای رسیدن به آرزوهایش دست به هر کاری بزند ،می پردازد. چرم ساغری همانطور که در طول داستان نیز جلوه میکند یک جور رمز یا طلسم است که زندگی را فشرده می کند و زندگی را در تقابل از عمل باز و ازاد حتی با وجود خواست و میل به آرزو ها جدا می سازد. به گونه ای که تلاش فرد برای رسیدن به آمال و آرزوهایش تبدیل به طمع می شود و به تدریج جان فرد را میگیرد ولی نتیجه عکسی از رسیدن به آرزو ها دارد . طبق نظر منتقدان در این رمان نویسنده بیش از هر کدام از آثار دیگرش درگیر یک زندگی بدبینانه است که شخصیت داستانش را در چنین فضاهای تیره و تاری قرار می دهد . از دیگر ویژگی های این کتاب این است که گریز های فلسفی و اجتماعی مناسبی را در فضای مناسبی به کار برده است . 
داستان ، روایت کننده ی پسری است که تمام آرزویش داشتن ثروت است اما با تنگ دستی زندگی می کند و در خانه کوچکی اتاقی گرفته ؛ به نام "رافائل" . "پولین" دختر صاحب خانه عشق "رافائل" را در سینه دارد و رافائل تصور می کند برای رسیدن به آرزو هایش باید با زنی ثروت مند ازدواج کند. در کش و وقوس داستان رافائل از زندگی اش نا امید می شود اما مردی به او "چرم ساغری" می دهد. چرم ساغری قادر است رافائل را به آرزوهایش برساند اما در مقابل این رسیدن به آرزوها از عمرش کم خواهد کرد .
این کتاب در ایران به چند ترجمه و با همکاری چند ناشر چاپ شده است که از جمله معروفترین آنها ترجمه محمود اعتماد زاده (م. ا. به‌آذین) است.

«««««« a.r.t »»»»»»


مشخصات

  • منبع: http://tavaj18.persianblog.ir/post/729
  • کلمات کلیدی: زندگی ,ساغری ,رافائل ,آرزوهایش ,آرزو ,برای رسیدن
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها