دنیای قشنگ نو

چت روم نوجوانان محل تبلیغات شما

دنیای قشنگ نو
نویسنده آلدوس هاکسلی
دنیای قشنگ نو کتابی است علمی تخیلی که در سال 1920 میلادی به نگارش درآمده است؛اما تصویری از جهان در سال 2500 میلادی ارائه می دهد.
در این کتاب دو علم ژنتیک و روانشناسی به عنوان علوم متعالی معرفی شده اند.
بنیاد خانواده مفهمومی ندارد وانسان ها محصولات کارخانه های ژنتیکی اند.
در این کتاب انسان سال 2500 ؛موجودی بی دغدغه معرفی می شود که ادبیات نمی خواند؛در رفاه کامل اجتماعی است؛برای تامین غرایز جنسی اش آزاد است و مفاهیمی همچون علاقه,وفاداری برایش تعریف نشده است.
در این کتاب انسان ها به چهاردسته ی آلفا,بتا,گاما,اپسیلون ها تقسیم می شوند.که به ترتیب دارای منزلت و اعتبار هستند؛انسان هایی کارخانه ای!!
در بخشی از کتاب می خوانیم:
برنارد پافشاری کرد: ((ولی من دلم می خواد.این احساس رو بهم می ده که....))درنگ کرد و به دنبال کلماتی گشت که احساسش را بیان کند: ((که بیشتر خودم هستم,اگه بفهمی چی می گم.احساس می کنم بیشتر تمامیت خودم هستم نه اینکه تمامیتم جزئی از یک چیز دیگه باشه.نه اینکه در حکم سلولی باشم در بدن اجتماع.
اما لنینا می گریست و مرتب تکرار می کرد: ((وحشتناکه!وحشتناکه!چه طور می تونی از این موضوع دم بزنی که دلت نمی خواد جزئی از بدن اجتماع باشی؟بالاخره هرکسی برای دیگران کار می کنه.ما به همه نیاز داریم حتی اپسیلون ها...))
در این کتاب مفهوم انسان در ساختار نظام اجتماعی با فردیت همراه نیست.انسان به گونه ای تولید و هدایت می شود که بتوانند تنها اهداف کلی نظام را چه از منظر اجتماعی و چه منظر سیاسی به کمال برساند. 
پاراگراف زیر بخشی از کتاب است که مکالمه ی دو آلفا را نشان می دهد.
...پرسید: ((با او عروسی کرده ای؟))
((چی کرده ام؟!))
((عروسی !می دانی –تا ابد.آن ها به زبان سرخپوستی می گویند : ((تا ابد))یعنی این پیمان شکستنی نیست.))
برنارد نتوانست از خنده خودداری کند: ((فورد!نه!))
جان تکرار کرد: ((ای دنیای قشنگ نو,ای دنیای قشنگ نو که یکچنین مردمانی داری.بیایید همین حالا حرکت کنیم.))
برنارد با شگفتی و گیجی گفت: ((تو گاهی به طور غریبی حرف می زنی.به هر صورت بهتر نیست صبر کنی تا دنیای نو را به چشم ببینی؟))

الف.الف

مشخصات

• منبع: http://tavaj18.persianblog.ir/post/739
  • کلمات کلیدی: کتاب ,دنیای ,قشنگ ,انسان ,برنارد ,اجتماعی ,دنیای قشنگ ,خودم هستم ,کتاب انسان
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها